Зручна та перспективна альтернатива візі - це карта побиту на підставі навчання

Навчатися в Польщі можуть не тільки абітурієнти-випускники шкіл, а й дорослі іноземці.

 

Найчастіше студенти, які навчаються в Польщі, офіційно перебувають у країні на підставі візи (або безвізу). Але найбільша проблема віз у тому, що їх постійно необхідно відкривати заново і готуватися до цього заздалегідь. Це займає багато часу і відбирає сили, адже найчастіше продовження візи припадає на час літніх канікул. Учні не можуть розслабитися і переживають за свої документи, адже для подальшого навчання їм необхідне легальне перебування в Польщі.

як заповнити внесек на карту побиту для студентів В ПОЛЬЩІ?

Процедура подачі та отримання студентської карти схожа з процесом оформлення карти побиту на підставі працевлаштування.

 

Ви подаєте в ужонд заздалегідь підготовлений і зібраний пакет документів, Ваш внесок реєструють, ставлять у закордонний паспорт червону печатку і далі слідує очікування ухвалення рішення (децизії) у Вашій справі.

 

Якщо з документами все добре - то Ви отримуєте позитивну децизію, здаєте відбитки пальців, оплачуєте 50 злотих за пластик карти побиту і через період близько місяця отримуєте саму карту.

 

А далі можете радіти життю й отримувати задоволення від навчання в одній із найпопулярніших для іноземців європейських країн.

 

Етап 1. Куди подавати документи студенту?

Усі карти побиту видає Ужонд Воєвудський за місцем Вашої реєстрації - Urząd Wojewódzki do Spraw Cudzoziemców.

 

Весь пакет документів Ви подаєте саме сюди і готову карту отримуєте тут же. Розглядом Вашої справи займатиметься один з інспекторів ужонду.

 

Етап 2. Подача документів: які документи потрібні студенту для карти побиту?

Отже, Ви підходите за вимогами, переліченими на початку цієї статті і, відповідно, маєте всі підстави для отримання карти побиту, знаєте, куди потрібно подавати документи. Тепер потрібно дізнатися, які саме документи знадобляться студенту для подачі на карту побиту.

 

Коректно заповнена анкета-заява (vniosek). До слова, більшість відмов у студентській карті побиту відбуваються саме через неправильне заповнення цієї заяви.

Zaświadczenie ucznia. Це документ про прийом на навчання, є підтвердженням того, що студент проходить навчання.

Квитанція про оплату освіти. Інспектор має бачити, як далеко у Вас проплачено навчання і яку кількість часу Ви маєте намір перебувати в Польщі на навчанні.

Графік занять. Цей документ дасть інспектору зрозуміти, яку кількість годин на тиждень Ви перебуваєте на навчанні.

Легітимація - студентський квиток, що підтверджує статус учня.

Страховий поліс.

Договір оренди житла.

Номер PESEL або NIP, якщо такий у Вас є.

Довідка з банку на підставі виписки з Вашого банківського рахунку, що показує наявність на залишку суми від 10 000 злотих.

Фотографії для документів 3,5*4,5 см - 4 штуки. Щодо фотографій обов'язково дотримуватися суворих вимог, інакше доведеться робити фото заново і доносити їх інспектору.

Гадаємо, немає потреби зайвий раз нагадувати, що всі документи мають бути актуальними та чинними - це й так зрозуміло.

 

Зібраний пакет документів здається в ужонд і під час його приймання співробітник ужонду ставить на анкеті дату реєстрації Вашого внеску.

 

Також Вам ставлять червону печатку в закордонний паспорт, де зазначено дату приймання документів.

 

Печатку можуть поставити і пізніше: все залежить від повноти і коректності пакета документів.

 

Етап 3. Очікування винесення рішення

Після отримання червоної печатки аж до винесення рішення по карті побиту, Ваше перебування в Польщі є повністю легальним.

 

Варто нагадати, що, перебуваючи в країні "на червоній печатці", бажано не виїжджати з країни до отримання карти побиту. Виїхати Ви зможете без проблем, а ось для в'їзду назад до Польщі доведеться відкривати візу або користуватися днями, що залишилися, за безвізом, а це може бути не завжди зручно.

 

Етап 4. Розгляд поданих документів

Тривалість цього періоду залежить від багатьох чинників і назвати точний термін очікування Вам не зможе ніхто (крім шахраїв, зрозуміло).

 

Насамперед необхідно враховувати завантаженість ужонду. Особливо якщо він розташований у великому місті. Як правило, наплив іноземців у таких містах великий і, відповідно, строки очікування рішень по картах побиту у зв'язку з цим можуть бути затягнуті.

 

У період очікування інспектор може попросити донести додаткові документи на свій розсуд. Нагадуємо, що в кожному воєводстві діють свої нюанси законодавства. Тому в когось інспектор вимагатиме додаткові документи, а в когось ні. Тому не варто рівнятися на "знайомих", які подавалися в іншому місті від іншого ВНЗ.

 

Хід справи може затягуватися, якщо серед поданих документів є неправильно заповнені, неактуальні або такі, що містять недостовірні дані. У такому разі інспектор обов'язково викликатиме Вас до ужонду.